همکاری با انجمن علمی گیاهان دارویی ایران

تاریخچه

نشریه "تحقیقات گیاهان دارویی و معطر ایران" از سال 1377 در قالب مجموعه مقاله‌ها ارائه و منتشر شد. این نشریه از سال 1381 با مجوز صادر شده به شماره 18128/124 مورخ 1381/12/17 توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و از سال 1385 بر اساس نامه شماره 3/4510 تاریخ 1385/05/10 از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به عنوان یک نشریه پژوهشی توسط مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور، منتشر شد. همچنین، این نشریه از سال 1400 با انجمن علمی گیاهان دارویی ایران تفاهم نامه همکاری دارد.

دوره انتشار این نشریه به صورت دوماهنامه بوده و از ابتدای سال 1401  به‌صورت فصلنامه منتشر شده است. دسترسی به مقالات نشریه آزاد (رایگان) بوده و استفاده از مقالات برای کلیه نویسندگان و کاربران با ذکر منبع بلامانع است.

نشریه "تحقیقات گیاهان دارویی و معطر ایران"،  آخرین یافته‌ها و نتایج تحقیقات انجام‌شده در زمینه گیاهان دارویی و معطر (شامل شناسایی، اتنوبوتانی، کشت و زراعت، فیتوشیمی، فراورده های گیاهی، میکروبیولوژی، تنوع ژنتیکی و ...) را در قالب مقالات علمی مورد بررسی قرار می‌دهد. 

 

سیاست‌های نشریه

سیاست‌ انتشار 

نشریه "تحقیقات گیاهان دارویی و معطر ایران"، یک فصلنامه با دسترسی آزاد است، به این معنی که مقالات بلافاصله پس از انتشار در وب‌سایت نشریه به‌صورت تمام متن قابل دسترسی و دانلود می‌باشند. این نشریه تحت شرایط و معیارهای مجوز Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC-BY  4.0)  منتشر می‌شود.

   

قوانین کپی‌رایت

 تحت مجوز دسترسی آزاد نشریه به نگارندگان مقالات اجازه می‌دهد که حق چاپ و حقوق انتشار را بدون محدودیت حفظ نمایند. اما به هر کسی اجازه می‌دهند محتوای مقاله را بارگیری،  استفاده مجدد،  چاپ مجدد و کپی کند به شرط آن که نویسندگان اصلی و منبع به درستی ذکر شوند (مطالعه بیشتر)

 

 

سیاست‌های اخلاق در نشر

نشریه "تحقیقات گیاهان دارویی و معطر ایران"اخلاق علمی و نشر را بر اساس کمیته بین‌المللی اخلاق نشر (COPE) رعایت می‌نماید. اگر چه این نشریه هنوز به عضویت قطعی COPE  در نیامده است ولی از رهنمودهای شایسته آن‌ها استفاده و خود را متعهد به اصول آن می‌داند. (مطالعه بیشتر)

 

مشابهت‌یابی

پیرو آیین‌نامه نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به‌ منظور پاسداری از حقوق و مالکیت فکری و معنوی پژوهشگران و پیشگیری از چاپ نوشتارهای تکراری، نشریه "تحقیقات گیاهان دارویی و معطر ایران"از نرم‌افزار همیاب استفاده می‌نماید تا از اصالت مقالات ارسالی به این نشریه اطمینان حاصل کند. بنابراین پیشنهاد می‌شود نویسندگان محترم از عدم هم‌پوشانی مقاله خود با اثرات علمی دیگر قبل از ارسال اطمینان حاصل نمایند.

 

هزینه‌های پردازش مقاله

بر اساس مصوبات اداره سیاست‌گذاری و برنامه ریزی پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیرخانه کمیسیون ارزیابی نشریات علمی پژوهشی وزارت علوم، هزینه داوری مقاله 1/000/000 ریال و هزینه چاپ مقاله 1/500/000ریال می‌باشد.

 

  • برنامه زمانبندی انتشار

تحقیقات گیاهان دارویی و معطر ایران‌، به صورت فصلنامه منتشر می شود و 4 شماره را در سال منتشر می کند. تمامی مقالات منتشر شده از ابتدا تا کنون در وب سایت اختصاصی (https://escs.birjand.ac.ir)در دسترس خواهد بود.

 

اطلاعات نشریه تحقیقات گیاهان دارویی و معطر ایران


عنوان نشریه:
تحقیقات گیاهان دارویی و معطر ایران

شاپا الکترونیکی: 1243-2383

شاپا چاپی: 0905-1735

زبان اصلی متن: فارسی

چکیده: فارسی - انگلیسی

صاحب امتیاز: مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور

مدیر مسئول: دکتر علی علیزاده علی آبادی

سردبیر: دکتر فاطمه سفیدکن

نوع داوری: دوسوناشناس

نوع دسترسی: دسترسی آزاد

نوع مجوز سترسی: CC BY

نرم‌افزار بررسی سرقت ادبی همیاب

هزینه انتشار: هزینه داوری مقاله 1/000/000 ریال - هزینه چاپ مقاله 1/500/000ریال در مجموع 2/500/000 ریال در مرحله پذیرش مقاله

آدرس وبسایت: https://ijmapr.areeo.ac.ir

شماره تماس: 982144787282+ الی 5 - داخلی 516 و 523

 ایمیل: ijmapr@rifr-ac.ir